Teaninich 10 year old (flora & fauna 2021)

Vandaag bespreken we een flesje uit de welbekende flora & fauna serie van Diageo. Er zijn door de jaren heen minimale hoeveelheden distilleerderij bottelingen uitgekomen van Teaninich en dat terwijl ze miljoenen liters per jaar stoken.

Wel zie je een flinke hoeveelheid onafhankelijke bottelingen op de markt van Teaninich. Deze distilleerderij is dus een echte blend filler voor Diageo.

Toch vind ik zelf blend fillers altijd wel erg leuk omdat ze toch een zeer consistente productie moeten hebben. Je weet dus vaak wel een beetje waar je aan toe bent.

Teaninich is dus een van de werkpaarden van Diageo. Hedendaags maken ze zo’n 10 miljoen liter new make per jaar en het is de op twee na grootste distilleerderij van het Diageo portfolio. Slechts 1% van deze whisky wordt als single malt op de markt gebracht.

De neus is meteen vettig en grassig met boter, vanille, vers geraspte nootmuskaat, muesli, suiker, citrus, verse peren en in de verte wat hout.

Het palet is zacht met een vleugje peper. Hout, moutig, honing, vanille en toch wat waterig ook te noemen. Einde heeft wat peer en een citrus schilletje.

De afdronk heeft hout bitters alsof het vat al te vaak is gebruikt. Eigenlijk zorgt het pepertje voor de grootste boost van de afdronk want anders was hij bijna meteen weg geweest na het door slikken. De pepers blijven nu de tong wat tintelen. Ook een vleugje vanille komt voorbij maar de afdronk is niet het sterkste punt bij deze whisky helaas.

Bedankt voor het lezen.

Cheers,

Robbert

teaninich 10
De whisky begint met zijn heerlijke zoetige vette neus erg lekker en beloofd dan ook heel wat. 
Echter gaat de whisky vanaf hier alleen maar naar beneden.

Voor €50 geen slechte aanschaf. Maar de afdronk is wel echt teleurstellend te noemen.
8

Advertenties

Auteur: confessionsofawhiskyfreak

hey people, welkom op mijn blog! Mijn naam is Robbert, geboren op 2 december 1991 en ik ben de bedenker van de blog “confessions of a whisky freak” Qua baan werk ik in de zorg. Een super mooie baan waar ik met veel plezier naar toe ga. Mijn vriendin is al jaren blogger (www.edithsofia.nl) en om haar zo bezig te zien met haar blog heeft mij ook geïnspireerd om mijn eigen blog te starten maar dan over mijn grote hobby... whisky! Wat kan je zoal verwachten? Reviews van whisky, whiskey, bourbon. Maar af en toe maken we ook eens een uitstapje naar bijvoorbeeld een lekker gerecht. Maar soms ook iets van een gadget of baard stuff. Vaak dan wel weer whisky gerelateerd uiteraard. Voor contact kunt u mailen naar: info@confessionsofawhiskyfreak.nl Ik sta open voor suggesties, tips, vragen & samenwerkingen. Cheers! Robbert ( confessions of a whisky freak)

2 gedachten over “Teaninich 10 year old (flora & fauna 2021)

  1. Erik Koopen zegt:

    Gefeliciteerd met je nieuwe baan Robbert! Ik hoop dat je genoeg tijd over blijft houden voor je Confesions.

    Beantwoorden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *