Talisker. Wie heeft er nou niet een keer er een whisky van geproefd. Ik weet mijn eerste nog heel goed. Ik had een klein flesje talisker 10 gekocht om eens peated whisky te proberen… heftig spul dacht ik toen nog ! Nu hou ik wel van een goeie schep turf haha.

Vandaag een whisky uit de core range van Talisker. De Port Ruighe. Dit spreek je uit als “portrie” en is een verwijzing naar de bekende haven op het Eiland Skye… Portree. Uiteraard heeft de whisky met zo’n naam een finish op port vaten gehad.

Talisker is hier al heel wat vaker voorbij gekomen dus vergeet ook zeker niet de andere reviews te lezen. De distilleerderij bestaat al sinds 1830 en was tot voorkort de enigste distilleerderij op het mooie eiland the Isle of Skye in Schotland.

Als ik dan nog een stout mag dromen dan zou ik heel graag eens een Talisker van voor 1928 willen proberen. Talisker distilleerde toen namelijk nog 3x zijn spirit in plaats van de huidige 2x.

Misschien een goed idee voor Talisker om over 5 jaar als ze distilleerderij 200 jaar bestaat voor hun bicentenary weer een Talisker te laten bottelen op oude style. Dus 3x gedestilleerd. Moeten ze toevallig wel ergens in de afgelopen jaren datzelfde idee hebben gehad want 5 jaar oude whisky voor je 200 jarige bestaan… maar goed. We dwalen af.

De Port Ruighe:

Op de neus geuren van rook, maar ook turf blokken die drogen in de warme zon. Cranberry sap, zee lucht, ziltig, ongebakken bacon, zwarte peper, rookhout op een barbecue en leer.

Het palet heeft rook, houtskool, pekelvlees, zwarte peper, cranberry, leer, verbrande suiker en honing.

De afdronk heeft smaken van leer, verbrand hout, vanille, verbrande suiker, as, zwarte peper en een beetje pleisters met jodium.

Talisker Port Ruighe
Voor mij persoonlijk niet beter dan de 10 of de skye.
Maar als je een vleugje zoetigheid wilt toevoegen aan de herkenbare zwarte peper van talisker…. Dan is dit je way to go.
8.2

Bedankt voor het lezen.

Cheers,

Robbert.

Advertenties

Auteur: confessionsofawhiskyfreak

hey people, welkom op mijn blog! Mijn naam is Robbert, geboren op 2 december 1991 en ik ben de bedenker van de blog “confessions of a whisky freak” Qua baan werk ik in de zorg. Een super mooie baan waar ik met veel plezier naar toe ga. Mijn vriendin is al jaren blogger (www.edithsofia.nl) en om haar zo bezig te zien met haar blog heeft mij ook geïnspireerd om mijn eigen blog te starten maar dan over mijn grote hobby... whisky! Wat kan je zoal verwachten? Reviews van whisky, whiskey, bourbon. Maar af en toe maken we ook eens een uitstapje naar bijvoorbeeld een lekker gerecht. Maar soms ook iets van een gadget of baard stuff. Vaak dan wel weer whisky gerelateerd uiteraard. Voor contact kunt u mailen naar: info@confessionsofawhiskyfreak.nl Ik sta open voor suggesties, tips, vragen & samenwerkingen. Cheers! Robbert ( confessions of a whisky freak)

1 gedachte over “Talisker Port Ruighe

  1. Dirk zegt:

    Ik ben ook een liefhebber van Talisker en geturfde whisky’s maar bij deze port ruighe heb ik me enkel afgevraagd waar is de port. Ik vind het een prima whisky maar hij valt bij mij niet onder een port finish

    Beantwoorden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *