Old particular single cask from Big Peat’s finest distillery on Islay, Douglas Laing

Big Peat… zoals de meeste wel weten, een van mijn favoriete merken. Eens in de zoveel tijd komt er een “big peat’s finest” uit via de old particular serie. Dit zijn single cask bottelingen van een van de distilleerderijen die in de blend van Big Peat zitten. En daar had ik er nog niet eerder een van gekocht.

Een fles voor de Belgische markt en hij kostte €90. We kunnen dus in ieder geval wel zeggen dat er geen Port Ellen in zit.

Meestal weten we niet welke single cask er wordt gebotteld. Soms wel en dan is het vaak een Caol Ila. Port Ellen heb ik nog niet voorbij zien komen en vermoed ik voorlopig ook niet te zien. Misschien straks van de “nieuwe” Port Ellen. Dan hebben we nog Bowmore maar dit keer is het een Ardbeg.

“This whisky goes well with your LV bag” was de code taal in het originele bericht van de Belgische slijter.

Aangezien Ardbeg onder LVMH valt was de gok niet heel moeilijk.

De whisky is 7 jaar oud, gebotteld op 57.2% en gerijpt op een refill barrel.

Op de neus ziltig, maritiem, rook en licht verbrande chocolade. Nat touw, noten, verbrand hooi en citroenen.

Het palet heeft rook, citrus, nat touw, oud verband, zwarte thee, onrijpe peer en vanille.

De afdronk is lang en verwarmend met zwarte peper, onrijpe peer en een klein zoetje van marsepein.

Old particular single cask from Big Peat’s finest distillery on Islay, Douglas Laing
Ik mis wat gelaagdheid maar van een jonge single cask Ardbeg als deze kan je dat misschien ook niet verwachten…
8.6

Bedankt voor het lezen.

Cheers,

Robbert.

Advertenties

Auteur: confessionsofawhiskyfreak

hey people, welkom op mijn blog! Mijn naam is Robbert, geboren op 2 december 1991 en ik ben de bedenker van de blog “confessions of a whisky freak” Qua baan werk ik in de zorg. Een super mooie baan waar ik met veel plezier naar toe ga. Mijn vriendin is al jaren blogger (www.edithsofia.nl) en om haar zo bezig te zien met haar blog heeft mij ook geïnspireerd om mijn eigen blog te starten maar dan over mijn grote hobby... whisky! Wat kan je zoal verwachten? Reviews van whisky, whiskey, bourbon. Maar af en toe maken we ook eens een uitstapje naar bijvoorbeeld een lekker gerecht. Maar soms ook iets van een gadget of baard stuff. Vaak dan wel weer whisky gerelateerd uiteraard. Voor contact kunt u mailen naar: info@confessionsofawhiskyfreak.nl Ik sta open voor suggesties, tips, vragen & samenwerkingen. Cheers! Robbert ( confessions of a whisky freak)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *