We blijven nog even bij Spiritfilled want in dezelfde periode dat hun Port Dundas release uitkwam, kwam er ook een 15 jaar oude Mannochmore uit. Welke de opvolger zou moeten zijn van een andere, haast legendarische, 15 jaar oude whisky.
We hebben het natuurlijk over de 15 jaar oude Glenrothes van Spiritfilled die in 2022 als een wervelwind door de Nederlandse whisky wereld ging. Het was een echte “hype fles” en erg veel mensen wilde er een scoren. Hij werd tenslotte ook erg goed ontvangen in de whisky wereld.
Maar nu zou er een opvolger zijn ! Een 15 jaar oude Mannochmore die grote schoenen heeft om te vullen…
Gefinished op een px sherry hogshead. 52.7% alc.
Ik ben benieuwd!

Op de neus duidelijk PX, rozijnen, leer, dadels, overrijpe bananen, kersen, jam, perzik compote, limonade siroop en vanille.
Het palet heeft oud leer, zoetige tabak en een dik en plakkerig mondgevoel. Ook kersen, sultana en steranijs.
De afdronk heeft smaken van jam, kaneel, peper, rozijnen en PX.
Bedankt voor het lezen.
Cheers,
Robbert.