Ardnamurchan 2018 AD/ 11:18 Ck.1973 bottled for dramtime.

De meeste weten wel dat ik Ardnamurchan een van de betere nieuwe distilleerderijen vind. En als Dramtime dan met een single cask komt voor ook nog eens een zeer strakke prijs… dan moet je die natuurlijk hebben.

Peated Ardnamurchan, sherry cask en onder de €100 ! Deal !

Wat opvalt naast de zeer donkere kleur van de whisky is de tekst op het etiket “not for resale”. Grappig genoeg staan er hier ook echt geen flessen van te koop op bijvoorbeeld whiskybase marketplace op dit moment.

De whisky is “slechts” 5 jaar oud maar heeft zijn tijd doorgebracht op een “first fill Spanish oak Pedro Ximenez hogshead”. Uit het vat kwamen 320 flessen en is gebotteld op 60%.

Het vatnummer was 1973 en de whisky is gedestilleerd op 26-11-2018. Nu weet je ook meteen hoe de benamingen voor de whisky’s van Ardnamurchan werkt. AD/11:18 CK.1973.

Op de neus geuren van kruidnagel, vijgen, dadels, kaneel broodjes, menthol sigaretten en after eights.

In het palet merk je pas dat dit om peated whisky gaat. Heftig gerookte beenham, beef jerky, chocolade kersen likeur, noten, dadels, gerookte vijgen en chocolade rozijnen.

De afdronk is kruidig met witte peper, pekelvlees, extra zoute bacon en beenham.

Ardnamurchan 2018 AD/ 11:18 Ck.1973
Wat een vlezige krachtpatser ! Wauw. 
In de neus merk je niet dat je hier met een peated whisky te maken hebt. En daarna klapt hij je om de oren als je de eerste slok neemt. 
Waarschijnlijk een van de meest vlezige ardnamurchan’s die ik ooit heb gehad. 
Is de score hoog. Ja misschien wel. 88 had volstaan. Maar dit is iets wat uniek is en wat ik nog niet eerder heb geproefd van ardnamurchan. Vandaar 90 punten.
9

Bedankt voor het lezen.

Cheers,

Robbert.

Advertenties

Auteur: confessionsofawhiskyfreak

hey people, welkom op mijn blog! Mijn naam is Robbert, geboren op 2 december 1991 en ik ben de bedenker van de blog “confessions of a whisky freak” Qua baan werk ik in de zorg. Een super mooie baan waar ik met veel plezier naar toe ga. Mijn vriendin is al jaren blogger (www.edithsofia.nl) en om haar zo bezig te zien met haar blog heeft mij ook geïnspireerd om mijn eigen blog te starten maar dan over mijn grote hobby... whisky! Wat kan je zoal verwachten? Reviews van whisky, whiskey, bourbon. Maar af en toe maken we ook eens een uitstapje naar bijvoorbeeld een lekker gerecht. Maar soms ook iets van een gadget of baard stuff. Vaak dan wel weer whisky gerelateerd uiteraard. Voor contact kunt u mailen naar: info@confessionsofawhiskyfreak.nl Ik sta open voor suggesties, tips, vragen & samenwerkingen. Cheers! Robbert ( confessions of a whisky freak)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *